Tani druk

Dlaczego powinno się znać języki

Obecnie, w związku z postępującym procesem globalizacji, można zaobserwować , że świat zaczyna się kurczyć. Występuje ogromny rozwój branży turystycznej , ludzie jeżdżą po wielu krajach zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują mnóstwo dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać interesujące miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
To nic innego, a właśnie znajomość języków obcych jest czynnikiem który znacząco ułatwia nam podróżowanie po świecie. Równocześnie , im częściej wyjeżdżamy za granicę, tym większą mamy możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych. Są one bardzo pomocne nie tylko w trakcie podróżowania, ale również w pracy. http://demostenes.com.pl/jezyki/angielski/ie konieczną podstawę w przypadku większości placówek oferujących pracę. Jeżeli zależy nam na zatrudnieniu w wielkiej korporacji, możemy być pewni, że bez znajomości żadnego języka obcego nie zostaniemy zatrudnieni . Nawet chcąc pracować na określony czas jako kelner w kawiarni , to musimy dać radę dogadać się z gośćmi z zagranicy, przynajmniej po angielsku – . Prawda jest jednak taka , że współczehttp://demostenes.com.pl/e języki obce, np. hiszpański , portugalski , ukraiński czy francuski . Są to o wiele mniej powszechne języki, praktycznie nie pojawiają się w szkołach, w związku z czym znacznie mniej osób się ich uczy. Proces globalizacji natomiast sprawia , że poszukuje się osób potrafiących dogadać się przykładowo z inwestorami z Rosji czy Portugalii.

W związku z tym faktem ostatnimi czasy wzrasta popyt na różnego rodzaju kursy językowe. Szkoły publiczne umożliwiają zwykle naukę języka angielskiego i niemieckiego. Rodzice którzy chcą rozwijać pasje swoich pociech nierzadko poszukują pozaszkolnych lekcji oferujących naukę np. hiszpańskiego lub francuskiego. Również dorośli, planujący na przykład zmianę pracy na lepiej płatną, niejednokrotnie podejmują próbę opanowania nowego języka. W większych miejscowościach zwykle wybór szkół językowych jest bardzo duży. Aby wybrać najlepszy kurs dla siebie najwygodniej najprościej jest zasięgnąć opinii w Internecie. Wystarczy podać w wyszukiwarce frazę ,, kurs włoskiego wrocław’’ lub ,, nauka rosyjskiego Kraków’’, a zobaczymy mnóstwo linków do witryn internetowych, które zawierają nie tylko wiadomości o danej szkole językowej, lecz także szereg opinii osób, które skorzystały z jej kursów. Ułatwi to podjęcie decyzji, która spośród placówek będzie dla nas najodpowiedniejsza .

praca

Autor: Aqua Mechanical
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwija się również trend na specjalnie zaprojektowane kursy on-line. Umożliwiają one poznanie podstawy obcego języka bez wychodzenia z domu . Możliwości jest zatem wiele, trzeba tylko chcieć. Znajomość języków obcych to to , co tworzy nasz własny kapitał i niewątpliwie będzie dla nas czymś użytecznym , jeżeli nie w pracy, to w trakcie zwykłego podróżowania za granicą.