Tani druk

Z jakich przyczyn opłaca się dokonywać inwestycji w programy lojalnościowe?

Z czym, więc kojarzy nam się lojalność? Lojalność ma wydźwięk pozytywny, to słowo kojarzące się z szczerością i z jakiegoś rodzaju prawdą. Co więc kryje się pod nazwą programy lojalnościowe? Otóż programy lojalnościowe w prosty sposób działają tak, że zostajemy wierni konkretnym producentom nieważne czy chodzi o ciuchy czy o coś do zjedzenia.

LoyaltyZen
Kiedy mamy kartę stałego klienta w którymś z butików, to do tego sklepu skierujemy kroki, gdy zależy nam na dobrym płaszczu jesiennym. Gdy we flakoniku z perfumami zostało już niewiele zapachu idziemy do perfumerii, która też dała nam taką kartę.

Zainteresował Cię ten artykuł oraz zawarte w nim wiadomości? Kolejne informacje z serwisu czekają na pod podanym linkiem. Zachęcamy!

Jesteśmy wierni konkretnym markom, bo a) zawsze wszystko było z nimi okej, b) dzięki temu mamy różnego rodzaju rabaty, o których ludzie kupujący wszędzie nie mogą się starać. To obustronne korzyści. Jednak o wiele więcej niż konsument otrzymuje firma.

programy lojalnościowe (przeczytaj więcej informacji na tej stronie: ) są genialnym marketingowym zagraniem, które daje możliwość bez dodatkowej promocji pozyskać klientów. Wystarczy, że wstąpimy, do jakiegoś sklepu i zrobimy zakupy, za które rachunek będzie opiewał na wysoką kwotę. Wtedy z automatu wręcz osoba sprzedająca (uprzejma i uśmiechnięta) zaprosi nad do założenie karty stałego klienta, opowie o rabatach, powie, że taka karta jest bezpłatna i bach! daliśmy się usidlić. Oczywiście są osoby, które nadal będą biegały od sklepu do sklepu nie przejmując się, że w którymś sklepie mają kartę stałego klienta. Jednak spora liczba osób będzie wolała zrobić zakupy tam gdzie dodatkowo uda jej się coś zyskać. W Polsce w wielu centrach handlowych mamy do czynienia z tego rodzaju programami lojalnościowymi, z których coraz entuzjastyczniej korzystamy.