Tani druk

Z jakich przyczyn warto interesować się systemami lojalnościowymi?

Lojalność jest najbardziej istotna – w małżeństwie, przyjaźni, lecz także w relacjach typowo konsumenckich. A więc jeżeli jako przedsiębiorcy będziemy potrafili stworzyć jakąś więź z własnymi klientami, zapewne to sprawi, iż będziemy zarabiali sporo większą kasę. Zresztą nie chodzi tylko o kasę, generalnie warto dbać o swoich klientów, bo ciężko bez nich działać. Klienci i pracownicy – chociaż całkiem często biznesmeni niejako zapominają tak naprawdę o nich, deprecjonują ich ogromne znaczenie, to jednakże są oni najistotniejsi.

trzymające się ręce

Źródło: flickr.com

Można śmiało powiedzieć, że taki przedsiębiorca, który potrafi docenić swoich klientów i pracowników, zapewne nie będzie uskarżał się na kiepską wydajność, zarobki na gorszym poziomie, etc. Bardzo dobrze, iż można wymienić takie działania biznesowe, których to wprowadzenie da po pewnym czasie sporo pozytywów. Czyli po prostu w grę wchodzą szalenie efektywne programy lojalnościowe, które zasadniczo są bardzo kochane przez konsumentów. Przykład – stacja benzynowa położona w typowym polskim mieście. Co zrobić, aby ludzie chcieli właśnie u nas tankować?

Właśnie strzałem w dziesiątkę są programy lojalnościowe. Zatem jeżeli posiadacz auta będzie regularnie u nas kupował paliwo, po jakimś czasie dostanie bezpłatny olej, mycie bądź sporą zniżkę. Możliwości jest sporo – najistotniejsze jest to, aby nagrody były korzystne, a jeszcze oprócz tego były w zupełności pewne. A więc skoro kierowca tankuje na naszej stacji, nie możemy go kolokwialnie rzecz ujmując zrobić w balona.

Przykładowo uradowany kierowca zgłasza się do nas po odbiór nagrody, ale nagle słyszy, że akcja jest już nieaktualna, choć fakty są takie, iż powinna nadal trwać. To wyraźnie pokazuje, iż w żadnym razie nie można czegoś dać, obiecać, a po chwili odebrać. Tak czy siak zarabiamy niemałe pieniądze na kliencie, a więc gratisy warto wliczyć w koszty. Profesjonalny system lojalnościowy może dać wiele. Bo gdyby miało być inaczej, zapewne systemy lojalnościowe nie byłyby mega popularne w przykładowo Stanach Zjednoczonych, a więc kolebce efektywnych działań mających związek z reklamą. Napisał