Tani druk

Z jakiego powodu stal z rodziny Hardox jest tak popularna, gdzie ma najczęściej zastosowanie.

Sprzęt budowlany, wydobywczy czy rolniczy będzie potrzebował dobrych materiałów podczas produkcji, które zagwarantować mają bardzo ważny jego parametr, czyli niezawodność. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ każdy, kto kupuje jakieś drogie urządzenie chciałby, żeby pracowało ono możliwie długo bez żadnych uszkodzeń i awarii.

blachy hardox

Autor: STAL-HURT
Źródło: www.stal-hurt.com
Każdy przestój jest kosztowny i ma jakieś skutki. Nie tylko dochodzą koszty związane z naprawieniem urządzenia, koniecznością zakupienia części zamiennych i zapłacenia mechanikom za ich pracę. Mogą się także pojawić opóźnienia w realizacji zaplanowanych robót, a to także będzie często niosło za sobą jakieś straty finansowe.

Z tego też powodu od tego typu urządzeń wymaga się tego, żeby posiadały odpowiednią wytrzymałość, nie może ich zwyczajnie pokonać większy kamyk, jaki pojawi się w ziemi. Z tego też powodu ważne będą dwie sprawy, na jakie trzeba zwrócić swoją uwagę podczas zakupów, czyli właściwa budowa i użycie porządnych materiałów. Tych ostatnich współczesny metalurgiczny przemysł dostarcza naprawdę dużą ilość, tak więc projektanci mają spore możliwości w tych kwestiach.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam tutaj, gdyż znajdziesz tam mnóstwo interesujących artykułów na ten temat.

Jednym z najbardziej popularnych aktualnie materiałów do produkcji maszyn przemysłowych czy rolniczych stała się stal typu Hardox. Długie eksperymenty i badania prowadzone przez specjalistów z dziedziny metalurgii przyczyniły się do powstania stali o rzeczywiście ogromnej wytrzymałości na ścieranie, a równocześnie prostej w obrabianiu. Stal (Rury stalowe Kraków) Hardox znalazła swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność zapewnienia wytrzymałości elementom roboczym, które pracują z kamieniami, żwirem i ziemią- odnośnik.

konstrukcja ze stali hardox

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Będą to więc najróżniejsze lemiesze, łyżki do koparek czy też zęby, ale również w wielu przypadkach można ją spotkać również na podłogach naczep i wagonów kolejowych. Stal ta produkowana jest przed parę firm, a jej technologia produkcji jest pilnie strzeżonym sekretem. Sam proces wytapiania jest bardzo zaawansowany i wymagający dużego doświadczenia, także w składzie chemicznym znajdzie się wiele dodatków które poprawiają parametry materiału.