Tani druk

Zaangażowanie niani dla malucha

W dzisiejszych czasach mało pań jest w stanie sobie pozwolić na to, aby zostać z pociechą w domu po urlopie macierzyńskim. Nie chodzi tutaj nawet o lepszy standard egzystencji, a o zwyczajne przeżycie.

telebim

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Większość młodych ludzi kupuje mieszkanie na kredyt. Spłacanie zadłużeń łączy się z dużym kosztem, toteż młodzi rodziciele muszą pracować oboje, ażeby podołać owym trudom.
Podjęcie postanowienia o powrocie do pracy łączy się z dylematem co poczynić z dzieckiem. Nader często się zdarza, że dziadkowie w dalszym ciągu pracują i nie mogą, czy też nie chcą zająć się wnukiem. W tej sytuacji pozostaje żłobek, czy też opiekunka. W żłobku dziecko prędzej uczy się współegzystowania w grupie, dzielenia się i czekania na swą kolej. Prędko uczy się (sprawdź naszą propozycję) niezależności, używania nocnika, obsługiwania się sztućcami i artykułowania swoich pragnień. Przebywanie malucha w żłobku uczy go kontaktów z równolatkami. Może się jednakże zdarzyć, że pociecha ciężko zniesie rozłąkę z rodzicielką i zacznie częściej chorować. Zatrudnienie niani nie wystawia dziecka na stres jakim jest przystosowanie w żłobku, czy przedszkolu, natomiast wiąże się z wyższym kosztem. Wybór odpowiedniej niani to dla opiekunów ogromna odpowiedzialność, wszak tu chodzi o zabezpieczenie najukochańszej, bezradnej osóbki. Dobrze jest, jeżeli okaże się to osoba z polecenia.

Jeśli przyzwoicie sprawdziła się u znajomych, jest wyższe prawdopodobieństwo, że porządnie zajmie się naszym dzieckiem. Zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki zapewnia możliwość ustalenia z nią planu edukacyjnego, jaki będzie urzeczywistniała z dzieckiem.