Tani druk

Zacięcie hobbystyczne to bardzo istotny aspekt życia

Życie bez hobbystycznego zacięcia jest smutne. Bywa, że nie chce nam się podnieść z łóżka i ruszyć się do pracy, jesteśmy zupełnie zmęczeni i wypaleni. Dochodzi do takiej sytuacji, bo przychodzimy do mieszkania i mamy jedną rozrywkę zmienianie kanałów w TV.

pasja do fotografowania

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego dobrze mieć jakieś hobby. Bez względu na to, które hobby będzie nam pasowało, na pewno uda nam się znaleźć do niego wiele niezbędnych rzeczy. Zaraz odezwą się głosy, że na pasję musimy posiadać czas i kasę. Po pierwsze, jeżeli chodzi o czas, to prawda jest taka, że im jest więcej zajęć tym mamy więcej czasu. Trzeba w końcu przestać znajdować wymówki i się dobrze zorganizować. A jeśli chodzi o pieniądze, to może zamiast następnego browara lub jeszcze jednej bluzki warto byłoby składać te kilkanaście złotych i w skali tygodnia mieć zaoszczędzonych trochę polskich złotych. Zresztą, jeżeli mamy pracę to naprawdę dobrze wydać część pieniędzy na swoje hobby. Praca dla samego zarabiania mija się z celem . Co nam po wielkich oszczędnościach skoro, gdy będziemy mieć siedemdziesiąt a może i więcej lat nie będziemy mogli wspominać nic poza tym, że mieliśmy pracę na dwa etaty i od 8 do 19 byliśmy w robocie.

„Każdy ma jakiegoś bzika…”

Gdy wyrusza się do sklepu i ma zamiar kupić, jakąś rzecz, która ma nam pomóc w uprawianiu naszego hobby mamy uśmiech na twarzy. Pieniądze wydane na nowy spławik albo na obiektyw, to pieniądze, które mają wielką moc. Tu nie chodzi o to, czy zapłaciliśmy sześć czy sześćset złotych tu chodzi o to, że te pieniądze pozwalają nam na spełnianie naszych większych i mniejszych marzeń. To jest naprawdę wspaniałe uczucie.

Czy pragniesz może dostać link do serwisu (https://magazynauto.pl/meska-strefa/hity-sci-fi-20-tytulow-ktore-warto-znac,aid,1599), gdzie oczekują na Ciebie następne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

robienie zdjęć

Autor: Doug Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu często ludzie, którzy posiadają jakieś hobby są o wiele bardziej pracowitymi pracownikami, niż Ci, którzy pracują dla samej pracy. Nie chodzi o to, że zostają w pracy dłużej, a raczej o to, że lepiej organizują sobie czas. Lepiej planują każde powierzone im zadanie, bo doskonale wiedzą, że muszą znaleźć czas na wykazanie się w pracy, hobby, znajomych, rodzinę (zobacz na stronie). Dodatkowo zdają sobie sprawę, że praca pozwoli im na zdobycie środków, które będą mogli przeznaczyć na swojego konika, a cóż może być w życiu lepszego niż życie z radością? To chyba najwspanialsze być w stanie się realizować w tym, co się uwielbia.