Tani druk

Żadna istota ludzka nie może przedstawić sobie, by można było przetrwać bez wody

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez wody umieramy dość szybko. Nie tylko ludzie, ale również zwierzęta i rośliny — całe życie na naszej planecie.
woda to życie.

sprzęty do siłowni

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Tak w skrócie da się zdefiniować tę substancję. Jest tak banalna w swojej budowie (składa się jedynie z tlenu i wodoru), a bez niej nic by nie istniało. Jeżeli mówimy o wodzie, to trzeba poruszyć dwie kwestie — po pierwsze powinniśmy nauczyć się (oraz nasze pociechy), by wodę oszczędzać, a po drugie, wodę trzeba filtrować. Pierwsza kwestia jest pewnie oczywista dla wszystkich. Na naszej planecie jest wiele regionów, gdzie po prostu nie ma dostępu do wody pitnej (chociażby w Afryce). I w Europie coraz głośniej mówi się o tym, że jeśli nie nauczymy się rozsądnie korzystać z wody, to może jej za jakiś czas zabraknąć.

Szukając wartych przeczytania materiałów, kliknij na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tą treść, gdyż ona niewątpliwie także przyciągnie Twój wzrok.

Druga kwestia może niektórych zaskakiwać. Chodzi o to, by każdy w domu miał założony pod kranem filtr. Jeszcze kilka lat temu wodę wlewało się do dzbanków. Dzisiaj nie jest to już potrzebne. Można zamontować specjalne urządzenie pod zlewem. Wtedy nikt nie będzie go widział, a my bez obaw będziemy w stanie pić wodę prosto z kranu. Najlepiej, by urządzenie posiadało kilka filtrów. Jeden z nich musi być z wkładem węglowym. Na początku musi nastąpić oczyszczenie wody z osadów mechanicznych czy metali ciężkich. Następny etap to wyłapanie mikroskopijnych mikronów (przykładowo bakterii E-coli).

W ostatniej fazie będą usunięte związki toksyczne takie jak chociażby kadm. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie wolno oszczędzać, zatem korzystnie będzie mieć filtr.