Tani druk

Otwieranie swojego interesu, a temat usług rachunkowych

Wbrew stereotypom, które są w dalszym ciągu silne w polskim społeczeństwie, samo otworzenie biznesu nie jest trudne. Piszę tutaj oczywiście o formalnościach. Bez dwóch zdań nie jest tak beznadziejnie, chociaż szału także na nasze nieszczęście nie ma. Jednakże nie są w dużym błędzie tacy ludzie, którzy uważają, że później jest ciężej. To 100% prawda! Typowemu polskiemu przedsiębiorcy załatwianie różnego rodzaju formalności prawnych zajmuje wiele czasu. A więc można powiedzieć, iż zamiast pomnażać polskie PKB, tracimy cenny czas…

Jednak pragnę przypomnieć, że przecież w wielu przypadkach jest tak, iż nie zwracamy odpowiedniej uwagi na temat poszukiwania biura księgowego. To bardzo duży błąd – doświadczony przedsiębiorca doskonale wie, że odpowiednio wykonująca własną pracę księgowa jest niemal niezastąpiona. Nie przesadzam, sam na moje szczęście dałem radę odnaleźć takie biuro biura rachunkowe zawiercie rachunkowe tarchomin, które powoduje, że chociaż nie jest perfekcyjnie, to jednak księgowa jeszcze ani razu nie nawaliła. Takie usługi generalnie nie są tanie.

finanse spółki

Autor: UNU-WIDER
Źródło: http://www.flickr.com

Nie chcę jednak mówić, iż we wszystkich przypadkach usługi księgowe cennik są w stanie zaprawić o bóle głowy. Przecież spokojnie masz okazję trafić na to biuro księgowe np. , które może zagwarantować doskonałą jakość usług, lecz również ceny na satysfakcjonującym poziomie. Oczywiście porządny księgowy musi szanować własną pracę, a więc nie powinien w żadnym razie zaniżać stawek rynkowych, ale jeżeli natrafiłem na tego księgowego, który jest relatywnie tani, a do tego porządny, to w sumie ciężko wychodzić z założenia, że jest to nierealne. Na pewno tak nie jest!

W przeważającej większości przypadków znajdujemy biura rachunkowe z polecenia – jednakowoż osobiście odnalazłem „moje” biuro drogą internetową. Jest dzisiaj 2013 rok, a więc nie wydaje się, aby tylko korzystanie z usług z tak zwanego polecenia miało wiele sensu. Zatem: kiedy zakładasz własną firmę, nigdy nie bój się tego zbytnio, lecz nie możesz nie wybrać porządnego biura. Jeżeli księgowość nie będzie OK, prowadzoną przez Ciebie firmę czekają spore kłopoty. Osobiście poznałem przedsiębiorcę, który tak bardzo kręcił z księgowością, że wpadł w bardzo duże tarapaty finansowe (odsyłam tutaj).