Tani druk

Plusy i minusy całorocznego ogumienia czyli interesująca alternatywa dla wielu kierowców.

Opony są jednym elementów samochodu, jeśli chodzi o bezpieczne jeżdżenie. Mimo że stykają się z nawierzchnią jezdni raptem na powierzchni kilkudziesięciu centymetrów kwadratowych, to ta właśnie powierzchnia będzie decydować o tym, jak pojazd będzie się poruszał. Tymczasem wielu kierowców bardzo lekceważy sobie dbanie o ogumienie, co czasami może się skończyć tragicznymi wypadkami.

Najważniejszą kwestią jeśli będzie chodzić o opony jest ich dobranie do okresu roku. W naszym kraju najpopularniejsze jest posiadanie dwóch zestawów opony, czyli na zimę i lato.

W gąszczu otaczających nas wiadomości ciężko jest odnaleźć rzeczywiście pomocne informacje. Z tego powodu jeśli interesuje Cię taki post, to koniecznie zobacz rekomendowane info (www.autopart.pl/akumulatory-semitrakcyjne).

Opony zimowe mają inny skład mieszanki, a także rodzaj bieżnika. Dzięki temu guma przy niższej temperaturze zachowuje swoje właściwości i nie twardnieje, co występuje przy oponach na lato. Poza tym specjalne wypustki bieżnika, zwane popularnie lamelkami, umożliwiają jazdę po lodzie oraz śniegu, dzięki nim samochód posiada większą przyczepność. Jednak opony zimowe ze względu na taką gumę zupełnie nie nadają się na letnie upały, gdyż w wyższych temperaturach guma staje się bardzo miękka i szybko się zużywa.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiana dwa razy w roku opon dla niejednego kierowcy jest mało wygodna, a poza tym generuje jakieś koszty.

To świetny pomysł, aby przestudiować prezentowany materiał, gdyż inne nasze serwisy (http://sklep.acana.com.pl/) posiadają podobne treści, które zaabsorbują Cię totalnie.

Niedawno w sprzedaży dla samochodów osobowych zaczęły się pojawiać opony całoroczne, łączące w sobie zalety opony letniej i zimowej, pozwalając na bezpieczną jazdę przed cały rok. Dzięki odpowiednio dopasowanej mieszance i bieżnikowi dadzą sobie radę i na zaśnieżonych ulicach, i w czasie wakacji na południu Europy. Zdobywają one coraz większą popularność, ponieważ są po prostu wygodne w użytkowaniu, nie trzeba ich co kilka miesięcy zamieniać. Przeciwnicy twierdzą, że nawet jeśli tego typu opony wielosezonowe spełniają swoją rolę, to jednak jazda nimi, szczególnie w czasie śnieżnej zimy, aż tak bezpieczna nie jest, jak na typowych oponach zimowych.

Być może w górskich miejscowościach takie opony mogłyby nie zdać egzaminu, jednak jeśli ktoś porusza się przeważnie po mieście, gdzie ulice są odśnieżane, to raczej dają sobie radę. Najlepiej wątpliwości powinna rozwiać jakaś dobra hurtownia opon, do jakiej przed kupnem warto się udać i zasięgnąć opinii fachowców, którzy tam pracują.