Tani druk

zasady pielęgnacji oczka wodnego

Projektowanie własnego ogrodu to masa pracy, a jeśli w centralnym punkcie umieścimy oczko wodne, powinniśmy szczególnie o nie dbać. To prawdziwa dekoracja, szczególnie jeśli zadbamy o najładniejsze rośliny. O czym trzeba wiedzieć, mając swój miniaturowy staw przy domu?

Oczko wodne jest głównie elementem dekoracyjnym ogrodu dla miłośników zwierząt i roślinek wodnych.

Intrygują Cię zamieszczone tutaj informacje? To rewelacyjnie – cieszy nas to! Przejdź więc do kolejnej witryny oraz doczytaj (https://www.artimbo.pl/ploty-aragon,g26.html) świeże treści.

Aby naprawdę każdy mógł dało się nim cieszyć i pokazywać znajomym, musimy o nie dbać. Pielęgnacja i napowietrzanie wody muszą być systematyczne, więc warto zatroszczyć się o własne poczucie obowiązku.

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Czystość wodyWażne, aby weryfikować parametry wody specjalnymi urządzeniami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Wyjątkowe znaczenie ma czystość wody w stawie, stąd też tak ważny jest skuteczny filtr. Powinno się go regularnie czyścić, po prostu pod strumieniem wody. Warto jednak pamiętać, że bakterie, zgromadzone na nim są wyjątkowo ważne, dlatego nie powinno się zbyt dokładnie oczyścić filtru. Jeżeli nie zaniedbamy o to, trzeba zmienić wodę w oczku, chociaż częściowo. Napowietrzanie także jest wyjątkowo potrzebne, przydadzą się więc pompy wodne i fontanny. W lecie koniecznie uzupełniajmy wodę, bo będzie parowała.

Glon to wróg

akwarium

Źródło: flickr.com

W letnich ciepłych dniach, pojawiają się glony. Mogą szkodzić nie tylko wyglądowi, ale głównie zwierzętom w oczku. Należy więc systematycznie je likwidować samodzielnie. Logiczne, że najlepiej pomagać sobie specjalnymi sprzętami do tego celu stworzonymi lub zwykłymi kijami i narzędziami do ogrodu. Mniejsze glony należy raczej wyjmować odpowiednią siecią. Nie należy stosować chemii, zwłaszcza, jeśli w wodzie pływają. Więcej na temat oczka wodnego i akcesoriów znajduje się tu:

Dbaj o rybki i roślinyDosyć oczywiste jest też to, że trzeba dbać o mieszkańców oczka wodnego. Odpowiednia woda, oczyszczanie z glonów – są związane z tym bez dwóch zdań. Rybki należy codziennie dokarmiać i obserwować ich zachowania. Każdy niepokojący problem trzeba zbadać. Rośliny natomiast trzeba często przycinać i czasami nawozić, jeśli nie rozwijają się. Z kolei gdy są zbyt aktywne, koniecznie trzeba je rozsadzać. Nawozy i pokarmy dla rybek kupujmy jedynie ze sprawdzonych źródeł.