Tani druk

Zawód „sprzątacz”/”sprzątaczka” – czyli, zawód nie tylko przeznaczony dla kobiet!

Słysząc słowo „sprzątaczka”, każdy od pierwszej chwili widzi naprzeciw oczu panią zamiatającą z rana chodniki albo taką, która sprząta powierzchnie biurowe i tym podobne. Jednakże kiedy słyszymy odmianę tego określenia: „sprzątacz”, zaraz pierwsze co myślimy to to, że to jakiś błąd w samej pisowni albo przejęzyczenie.

Myśli w ten sposób wbrew pozorom dosyć sporo ludzi, tymczasem sprzątaczy (a więc mężczyzn sprzątających), nie jest wcale aż tak mało, choć zazwyczaj sprzątają oni innego typu powierzchnie aniżeli dziewczyny.

apartamentowiec

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Jak to już wspomnieliśmy, sprzątaczki kojarzą się z biurami, chodnikami naprzeciw naszego bloku, szkołami, szpitalami i o wiele więcej. Co jednak robią ich odpowiednicy, czyli sprzątacze? Otóż w tym konkretnym zawodzie, tak jak jest w wielu innych, faceci – mimo równości płci – są kierowani zazwyczaj do tych cięższych robót, aniżeli dziewczyny.

Jeśli objaśniana kwestia Cię interesuje i chcesz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz w linku (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-qafp-%28quality-assurance-for-food-products%29.html) – to trochę inny punkt widzenia na tę tematykę.

Mówiąc „cięższych” nie mówimy jednak na temat stanu fizycznego, gdyż dziewczyny sprzątają tak samo intensywnie, jeśli nie nawet i ciężej aniżeli mężczyźni, właśnie z powodu faktu, iż są od nich w większości słabsze fizycznie. Wykonują one dosłownie te same zadania co ich płeć przeciwna, chociaż sprzątacze – właśnie z powodu większej masy – bywają zazwyczaj proszeni o wykonywanie zadań bardziej siłowych, takiego rodzaju jak choćby odśnieżanie (chociaż niektóre panie również to robią), czy usuwanie z chodników lodu.

Omijając jednak kwestie związane siłą, mężczyźni maja możliwość wykonywać dokładnie tą samą robotę co dziewczyny – jest ich jednak sporo mniej, co także pokazuje, dlaczego nie widujemy tylu mężczyzn na tym konkretnym stanowisku.

Chcesz znać dużo informacji na ten interesujący temat? Zatem ten artykuł doczytaj i sprawdź (http://adwokatzarnowski.pl/prawo-karne-lublin/) następną stronę pod wskazanym linkiem.

Jest to zazwyczaj spowodowane faktem, że mężczyźni wybierają dla siebie bardziej „męskie” zadanie, którym zazwyczaj jest Wybór roboty na budowach.