Tani druk

Zawody poszukiwane na słupskim rynku pracy

Słupsk od niedawna zagościł na liście wyjątkowo energicznie rozwijających się regionów Polski północnej. Stały napływ nowych inwestycji, rosnący ruch związany z turystyką a przy tym duże zainteresowanie deweloperów i centrów handlowych lokalnym rynkiem nieruchomości miały wpływ na obniżenie bezrobocia.

W bieżącym roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zadecydował by wyłożyć niespełna 16 milionów zł na wsparcie szkoleniowo-doradcze i finansowe dla osób bez pracy. Powiatowy Urząd Pracy organizuje różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako niepracujące. Są to między innymi szkolenia zawodowe lub staże, które są ciekawym projektem opierającym się na zdobywaniu
umiejętności praktycznych.
Więcej na
Ponadto, zatrudniający

Wydajność pracy

Autor: Roy Mohan Shearer
Źródło: http://www.flickr.com

w chwili, kiedy potrzebuje pracownika często zmierza do osoby, którą wcześniej sprawdził.
O stażystów starają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. W zeszłym roku osoby zarejestrowane w PUP odbyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy firmach budowlanych.
W trakcie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace) (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-aktywa-w-bilansie-jak-ujmowac) dla bezrobotnych. Urząd pracy oferuje również środki finansowe na rozpoczęcie działalności.
Dalej

Na całkiem szybkie znalezienie pracy mogą liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – budowlańcy, mechanicy, elektrycy i energetycy. Stale mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” chcą widzieć na liście pracowników praktycznie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przemysł czy finanse. Profesja ta cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Przeszkód ze znalezieniem pracy nie powinni zauważyć również kierowcy. Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w dużej części na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej. Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu.
Jeżeli chcemy poszukać informacji na temat zawodach w tym mieście wykorzystajmy okno na świat – wpisując w sieci tekst: oferty pracy Słupsk, a są spore szanse, że odnajdziemy tą drogą potencjalnego pracodawcę.
Zobacz