Tani druk

Zespoły grające do tańca

Nie ma prawdopodobnie człowieka, który nie lubiłby chociaż sporadycznie posłuchać muzyki. W muzyce istnieją tak rozmaite rodzaje, że każdy może wybrać coś dla siebie. Miłośnicy występów muzycznych jeżdżą po całym świecie, aby zdołać posłuchania ulubionego zespołu. Często zawierają na występach nowe przyjaźnie, poznają ludzi o takich samych upodobaniach i umawiają się na kolejny wyjazd.

zespół

Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce festiwalem na którym gromadzi się ogromna rzesza ludzi jest Przystanek Woodstock urządzany przez WOŚP. Zjeżdżają się w tym miejscu ludzie z całej Polski i nie tylko, by posłuchać zespołów wykonujących niezwykle rozmaitą muzykę. Impreza ta urządzana jest z myślą o ochotnikach biorących udział w kweście na WOŚP w podziękowaniu za zaangażowanie. Swoich zwolenników ma też recital zespołów muzyczno weselnych na Dolnym Śląsku odbywający się w Środzie Śląskiej.

Lansują się w tym miejscu liczni muzycy reprezentujący różne gatunki muzyczne: pop, rock, blues. Jest to szansa dla artystów początkujących na zaprezentowanie się przed szerszą widownią i zdobycie pierwszych nagród. Akcja taka zapewnia odkrycie indywidualności muzycznych na krajowej scenie. Amatorzy kapel folklorystycznych mogą pojechać do Wojsławic na Dolnym Śląsku, gdzie urządzany jest festiwal kapel ludowych z okolicznych powiatów.

muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsięwzięcia na powietrzu cieszą się zadziwiającym zainteresowaniem, ponieważ odbywają się najczęściej w czasie wakacyjnym i ciągną wielu wczasowiczów. Inny gatunek muzyki realizują grupy występujące na zabawach sylwestrowych, połowinkach, weselach. W szczególności na weselach oprawa muzyczna powinna pasować nie tylko upodobaniom młodej pary, ale powinna służyć wybornej rozrywce gości. Stosowny zespół weselny umożliwia kapitalną rozrywkę.

Repertuar takich grup to przede wszystkim muzyka do tańca, a dodatkowo szlagiery znane większości, do wspólnego śpiewania z gośćmi weselnymi. Przegląd dolnośląskich zespołów muzycznych to jedna z wielu impreza organizowana w tym regionie. Generalnie imprezy kulturalne realizowane są na okrągło. poczynając od głośnych imprez międzynarodowych typu: Międzynarodowy Festiwal Chopinowki w Dusznikach, po Majówkę w Kobierzycach.