Tani druk

Zeznania PIT-ów, wirtualnie czy tradycyjnie?

Deklaracje PIT są żmudnym obowiązkiem, lecz obecnie każdy uzyskujący dochody ma możliwość zeznania przed fiskusem poprzez Internet. Szybko, łatwo, a ponadto – bezpiecznie.

Jednak jeśli ktoś wciąż nie spróbował rozliczenia się online – koniecznie powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można wypełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Dotyczy on podatników, którzy uzyskiwali dochód przy pomocy działalności gospodarczej – pozarolniczej opodatkowanej na zasadach ogólnych. Skala podatkowa wynosi od 18-32%. Obejmuje także podatników, którzy nawet małą część przychodów uzyskali bez płatniczego pośrednictwa. Jeśli ktoś jednak posiada dwie inne działalności – drugą o charakterze, to poza e-deklaracją PIT 36, obywatel musi również wypełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby posiadające kredyt podatkowy, jak też prowadzące podnajem, poddzierżawę albo też uzyskujący przychód za granicą. Ci ostatni z kolei nie mają musu odprowadzenia podatku w Rzeczpospolitej. Z PIT-u o numerze 36 mogą skorzystać również osoby w związku małżeńskim.
PIT online 2016 to jedna z prostszych czynności, które każdy pełnoprawny oraz dojrzały obywatel Polski musiał zrobić zaktualizowany post na blogu. Osoby uzyskujące dochody w roku 2015 musiały na początku obecnego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, lecz nie było to łatwe.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię opublikowane tutaj treści, to czytaj artykuł, który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. Tam wyszukasz dużo detali.

Każdego roku w urzędach spotyka się ogromne kolejki. Co roku jednak zmniejszają się one, ponieważ obywatele wybierają rozliczenie z urzędem przez Internet.

Dzięki powszechnej sieci, każdy może rozliczyć swe przychody przez właściwe aplikacje. PIT online 2016 w minionym okresie podatkowym było jedną z najbardziej prostych zadań dla każdego Polaka.