Tani druk

Zeznania PIT-ów, wirtualnie czy tradycyjnie?

Deklaracje PIT są żmudnym obowiązkiem, lecz obecnie każdy uzyskujący dochody ma możliwość zeznania przed fiskusem poprzez Internet. Szybko, łatwo, a ponadto – bezpiecznie.

Jednak jeśli ktoś wciąż nie spróbował rozliczenia się online – koniecznie powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można wypełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Dotyczy on podatników, którzy uzyskiwali dochód przy pomocy działalności gospodarczej – pozarolniczej opodatkowanej na zasadach ogólnych. Skala podatkowa wynosi od 18-32%. Obejmuje także podatników, którzy nawet małą część przychodów uzyskali bez płatniczego pośrednictwa. Jeśli ktoś jednak posiada dwie inne działalności – drugą o charakterze, to poza e-deklaracją PIT 36, obywatel musi również wypełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby posiadające kredyt podatkowy, jak też prowadzące podnajem, poddzierżawę albo też uzyskujący przychód za granicą.

Interesujący tekst, nie sądzisz? Jeśli zatem masz ochotę poznać podobny serwis, sprawdź koniecznie (www.spadki-usa.pl/proces/) co dla Ciebie mamy, to również może Ci się spodobać.

Ci ostatni z kolei nie mają musu odprowadzenia podatku w Rzeczpospolitej. Z PIT-u o numerze 36 mogą skorzystać również osoby w związku małżeńskim.

PIT online 2016 to jedna z prostszych czynności, które każdy pełnoprawny oraz dojrzały obywatel Polski musiał zrobić zaktualizowany post na blogu. Osoby uzyskujące dochody w roku 2015 musiały na początku obecnego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, lecz nie było to łatwe.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię opublikowane tutaj treści, to czytaj artykuł, który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. Tam wyszukasz dużo detali.

Każdego roku w urzędach spotyka się ogromne kolejki. Co roku jednak zmniejszają się one, ponieważ obywatele wybierają rozliczenie z urzędem przez Internet.

Dzięki powszechnej sieci, każdy może rozliczyć swe przychody przez właściwe aplikacje. PIT online 2016 w minionym okresie podatkowym było jedną z najbardziej prostych zadań dla każdego Polaka.