Tani druk

Zimowa osłona ciała przed szkodliwym działaniem mrozów, mroźnego powietrza i promieni słonecznych.

Zmienne uwarunkowania pogodowe, wiatr, opady śniegu oraz dokuczliwy chłód, mają niedobry wpływ na barierę ochronną naszej powłoki ciała. Bardzo ważne jest, aby w trakcie pory zimowej stosownie pielęgnować nie tylko o buzię, ale również o skórę całego ciała. Kremy od zachodnich sąsiadów stosowane zimową porą powinny tworzyć na skórze cienki, elastyczny film który, będzie przeciwdziałał nadmiernemu odprowadzeniu wilgoci z naskórka i dostarczy mu nieodzownych do prawidłowego działania lipidów.

Dzięki temu powłoka ciała będzie jędrna i aksamitna w dotyku. Do pielęgnacji powłoki ciała podczas dokuczliwego zimna warto pozyskać artykuły kosmetyczne z od zachodnich sąsiadów zawierające cenne oleje roślinne, które koją uszkodzoną skórę, przywracając jej elastyczność i delikatność oraz zabezpieczając ją przed działaniem chłodu.

kosmetyki

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także poszukać kremów do twarzy i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy tym jest też naturalną esencją promieniochronną. Promienie słońca działają na naszą cerę przez cały rok. Porą zimową słońce działa nadspodziewanie przenikliwie.

Powinnyśmy więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach (durex close fit 3 szt). Także w trakcie marszu czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej skóry kremem z filtrem. Warto zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, dlatego, że słoneczko wysoko w górach działa z dużą intensywnością. Nie zapominajmy również o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu.

Obszary te posiadają niewiele gruczołów tłuszczowych, nie mają więc naturalnej ochrony. Należy zastąpić mleczko na odżywcze masło, regularnie złuszczać skórę.

Jeśli masz chęć poznać w dokładniejszy sposób dane na omawiany temat, to sprawdź tu przydatne notatki, mające uzupełniające newsy.

Interesującym pomysłem są też rozgrzewające kosmetyki z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, przyjemny zapach (przeczytaj koniecznie).

Gdy mamy potrzebę na gorącą kąpiel, trzeba dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa. Zainwestowanie w produkty kosmetyczne z Niemiec to zdrowie cery, to gwarancja ładnego wyglądu.

Źródło: http://www.pralinka.pl/