Tani druk

Złupić wroga, poznać przyszłość – czyli gry online

Nawałnica kosmicznych maszyn, grabienie statków na morzu, czy może symulator codziennego życia na kilka wymiarów? Praktycznie już dziś obserwujemy i uczestniczymy w coraz bardziej realnych wersjach gier. Czy taka tendencja się utrzyma?

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
Futuryści zadają sobie pytania – w jakim kierunku zmierzają dzisiejsze gry? Mamy gry piraci (polecane gry w atrakcyjnej cenie: kliknij tutaj), które na dobre zaaklimatyzowały się już lata temu, razem z Gwiezdnymi Wojnami. Symulatorów przez sieć oraz offline kosmicznych batalii pojawiło się wiele, w większości z gier zobaczymy interfejs który koncentruje się wokół zbierania surowców, ulepszania robota kosmicznego, zmierzenia się z potencjalnym wrogiem. W odmianach online najczęściej obcy statek „siedzi” za innym ekranem i steruje własny kosmiczny pokład w otchłani internetowego „kosmosu”.
Mamy kosmos, możemy zatem zejść na ziemię. Gdy chodzi o bardziej przyziemną tematykę gry przyszłość (najlepsze gry PC – zobacz tutaj) jest szczególnie wkomponowana w Sims`ach. Ten klasyk gatunku od lat opiera się na tej samej fabule: tworzenia rodziny, życia z sąsiadami i koncentrowaniu się na standardowych codziennych czynnościach życiowych. Niegdyś „naszą” postacią było kilka kwadratowych pikseli, dzisiaj dyskutujemy w tematyce trójwymiaru i wymyślnych rozwiązań. Dlaczego? Jedna z nowszych odsłon odnosi się w tytule do skoku w przyszłość, motywowanym przez nieznane nam, nieco… kosmiczne rozwiązania. Podróże w czasie, cybergadżety w stylu kapsuły sypialnianej, plecaki na paliwo – takie „wyposażenie” skojarzymy raczej z osiedlaniem obcych planet niż cichym życiem w sąsiedztwie. No, ale… Jeśli nie znamy przyszłości, więc czego to wyobraźnia twórców nie wymyśli.

Inne gry managerowe? Mamy sportowe Football Managery – odciążające Fifę i Pro Evolution Soccer oraz podobne managery w innych dyscyplinach, od siatkówki po tenis. Mamy kolejne gry online które nawiązują do kultowych filmów. Któryż z twórców gry o piratach nie wyobrażał sobie lub nie widział ekranowego Jacka Sparrowa w „Piratach z Karaibów”? Gry, piraci, plansza – przeważnie akcja obraca się wokół kwestii wyszkolenia kapitana, zdobywania łupów, bitew morskich. Na przykład w grze Pirates Storm wymagane jest stworzenie swojego konta w grze. Kilka sekund na wklepanie danych i mamy otwartą drogę do pierwszego statku i pierwszych podbojów.