Tani druk

Zmiana opon jest niezbędna

Każda z osób mających auto dobrze wie, że na łysej oponie ciężko jest jechać. I nie musimy tego udowadniać testami przy oblodzonej szosie, wystarczy deszcz i raczej przyjemność z jazdy będzie zerowa. Nie szukajmy oszczędności tam, gdzie robić tego nie można i lepiej wydajmy pieniądze na nowe opony, nie doprowadzajmy do ryzykownych sytuacji.

Nie mówiąc już o tym, że kiedy nadchodzi zimna niezbędne będą opony zimowe dębica. Opony (tutaj) tej firmy są najczęściej wybierane, bo posiadają one niesamowicie dobre wyniki we wszelakich testach, w dodatku są to opony, które długo idealnie sprawują się na drogach. Nie trzeba obawiać się, że po krótkim czasie użytkowania opony należy je zmienić. Ale pamiętajmy, że bez względu na stan opon należy je zmieniać, co najmniej dwa razy do roku. Producenci stworzyli rzeczywiście świetne opony, które dzięki unikatowym właściwościom sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza, z tego powodu warto wymieniać opony, bo inaczej możemy doprowadzić do jakiegoś wypadku, w którym ucierpimy nie tylko my, ale być może nasi najbliżsi jak też zupełnie obcy ludzie. Jeżeli jeździć to odpowiedzialnie.

opona Michelin

Autor: Axel Schwenke
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź, które z opon nadają się do Twojego typu jazdyTak, z dwa razy do roku można dostrzec w czasopismach, piszących o motoryzacji, wyniki , które dotyczą tego, które opony są najlepsze.

Czy posty opublikowane na tej witrynie samochody flotowe ogólnie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tutaj.

Oczywiście ranking opon można sprawdzić też na stronach internetowych, co oznacza, że wszyscy mogą się z nim zapoznać i samemu dowiedzieć się, czy zgadza się z taką kolejnością. Oczywiście zanim zostanie stworzony ranking wykonywane są testy opon kliknij. A mimo to osoby prowadzące pojazdy nie zawsze twierdzą, że ranking jest słuszny. Oczywiście wszelkiego rodzaju rankingi są raczej podpowiedzią, bo sporo zależy również od auta, który posiadamy i od naszego doświadczenia.

Z tego powodu w rzeczywistości każdy kierowca samodzielnie testuje opony i zdarza mu się zmienić opony, które były używane do tej pory na inne. Czasem, z tego powodu, że w rankingu zauważył taką a nie inną kolejność, a czasem, z tego powodu, że przejechał się tym samym modelem samochodu, co jego na innych oponach i stwierdził, że pora postawić na opony (zobacz opony Firestone) na inne firmy. Pamiętajmy jednak o tym, że jakie opony by nie były, to należy pamiętać o tym, by dwa razy do roku zmieniać opony (sprawdź). Wiele osób czeka do ostatniej chwili i gdy na przykład przychodzą pierwsze śniegi nie dość, że są kolejki u mechanika, bo chcielibyśmy zmienić opony, to jeszcze jeździmy dwa razy wolniej, niż można byłoby jeździć, gdybyśmy posiadali zimowe opony.