Tani druk

Zobacz nasz pomysł na weekend – kajaki

zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż jeszcze jest stosunkowo ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje minęły, to warto wykorzystać ciepłe weekendy na aktywność na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju sporo, więc najczęściej nawet nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby tej przyjemności zaznać. Oczywiście najbardziej popularne miejsca na spływy to Mazury. Tam możemy znaleźć mnóstwo pięknych rzek, kipiących zielenią zakątków.

Kaylon organizuje spływy kajakowe Kajaki nawet w mieście

To jednak tylko jedna z opcji.

Naprawdę podoba Ci się nasz temat? Szalenie nas to raduje. Zatem zachęcamy do kolejnych wątków – po prostu kliknij w link do witryny (http://www.leaderlogistics.pl/logistyka-kontraktowa/).

Nawet we Wrocławiu albo Warszawie można zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakiem. tak naprawdę w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (szczegóły na stronie: ). Jeśli nie jesteśmy pewni jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, można także zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie na kajaku nie jest bardzo trudne. Naturalnie, trzeba uważać na pływające po wodzie konary czy wystające kamienie albo płytkie miejsca, lecz wystarczy kilka wskazówek przewodnika, abyśmy dobrze sobie dali radę. Naturalnie zawsze należy zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszelkich poleceń.

Kajaki to wspaniały sposób na relaks. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Owszem trzeba się namachać wiosłem, ale zwykle okolica jest tak ładna, wiosłowaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie odczujemy zmęczenia.

Co zabrać?

Pamiętajmy, aby do spływu dobrze się przygotować. Wybierzmy szybko schnące ubrania, strój kąpielowy, czapkę albo chustkę na głowę. Kiedy świeci słońce pamiętajmy o kremie z filtrem – na wodzie opalamy się bardzo szybko i grożą nam poparzenia.

Warto także zapakować cienkie rękawiczki, żeby nie nabawić się odcisków na dłoniach. Oczywiście musimy także zabezpieczyć ważne przedmioty, jak kluczyki do auta, komórka albo dokumenty. W takim wypadku doskonale sprawdzą się szczelnie zamykane pudełka. Worki foliowe mają tę wadę, że można je podrzeć, a poza tym nie da się szczelnie ich zamknąć. A gdy już będziemy odpowiednio przygotowani – ku przygodzie!