Tani druk

Źródło sukcesu Apple

Rozwój techniki jest błogosławieństwem naszych czasów. Temu, że powstają setki nowatorskich wynalazków miesięcznie, a część z nich wdraża czasem rewolucję w ludzkim życiu, zawdzięczamy fakt, że możemy spędzać czas wygodnie, bez zagrożeń i wielokrotnie szybciej załatwiać tematy, które dawno temu kazały poświęcać o wiele więcej wysiłku.

Spójrzmy wstecz, do lat pięćdziesiątych minionego wieku – fakt, że były telefony, to już był sukces, ale starsi wspominają, że dostęp do aparatów telefonicznych i tak był trudny, a każda większa transakcja, większe zakupy i pozostałe ważne sprawy potrzebowały zwykle całego dnia i wycieczki nawet do innej miejscowości. (Zobacz prawo ochronne na kancelarii (polecamy sprawdź stronę) towarowy) Wspominając wymianę korespondencji – cóż, nadanie maila zajmuje nam dzisiaj parę minut, zaś w tamtych latach nadanie koperty wiązało się z wypadem do urzędu pocztowego, odstaniem pewnego czasu w kolejce, a później długim i nerwowym oczekiwaniem na odpowiedź korespondenta.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dziś poświęcanie podobnego nakładu i tylu godzin w celu załatwienia takich rzeczy jest nie do pomyślenia. Stanowi to jednak skutek wielu kluczowych, rewolucyjnych pomysłów, jakie wprowadziły duże zmiany w naszym sposobie życia, między innymi w sporych miastach. Przykładami są między innymi Internet, telefony komórkowe, nowoczesne metody w szyfrowaniu informacji, która umożliwia zatwierdzanie wielu transakcji na odległość, rewolucje motoryzacji i lotnictwa, co z kolei usprawnia bardzo szybkie podróże… Te przykłady, oraz wiele innych pomysłów powoduje, że żyjemy miło i wygodnie. (Sprawdź jak zarejestrować kancelarią (polecamy więcej dowiesz się na tej stronie) towarowy)

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg

Gdy do firmy po latach szefowania w innym miejscu powrócił ojciec, Apple zaczął wyróżniać się niebanalną stylistyką. Oczywiście wytwory, takie jak iPOD, wyróżniały się niezłymi osiągami technicznymi, ale najbardziej zachęcające dla konsumentów okazywały się nieskazitelne designy. Sporo osób wskazuje, że kupując produkty korporacji Steve’a Jobsa płaci się jedynie na designy i moc marki. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, wyroby Apple stały się czymś więcej niż klasycznymi dobrami sklepowymi.

Nie tak dawno Samsung przegrał starcie z Apple – sąd zasądził, że Samsung podkradł Apple kilka pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu fachowców wytyka hipokryzję Apple, gdyż Apple także trochę projektów zabrał od innych firm. (Artykuł rejestracja znaku towarowego cena) Tak było z GUI, który pioniersko działał na komputerach firmy Xerox. Gdy ludzie Jobsa oglądali na własne oczy projekt ludzi z działu PARC, postanowili zaimplementować go w świetnie sprzedającym się później komputerze Macintosh. Wydaje się że własność przemysłowa musi być porządnie strzeżona przez prawo, jednak należy zachować rozsądek. Nie powinno się pozwalać, by przedsiębiorstwa mogły patentować w zasadzie każdy, nawet niewielki detal swoich wyrobów, ponieważ wpłynie to negatywnie na konkurencję.