Tani druk

Małżeństwo się nie sprawdza? Prawnik będzie w stanie pomóc się rozwieść

Niestety, nie każde związki małżeńskie są korzystne. Wiele par, które kiedyś zdecydowały się stanąć z sobą przed ołtarzem jest zdania, że czasami ich uczucie zanikło. Kłótnie, brak zrozumienia, utrata zaufania – wszystko to sprawia, że taki związek formalny staje się coraz bardziej uciążliwym kłopotem. Dla ogromnej ilości osób w takiej sytuacji posunięciem może być rozstanie.

sąd

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwody spotykane są w naszym kraju ostatnimi czasy naprawdę często. Coraz częściej też sądy o charakterze rodzinnym mają na wokandzie właśnie rozwody. Ludzie rozchodzą się z bardzo przeróżnych wzajemnych wad. Prowadzone statystyki ukazują jednak, że najczęściej przyczyną jest oczywiście zdrada małżeńska. Wiele par twierdzi też, że ich uczucie po prostu się wypaliło, a oni nie chcą tkwić w związku bez dbałości o miłość. W efekcie wolą więc zdecydować się na rozwód. W momencie gdy para jest pogodzona co do tego, że chce się rozstać i nie ma konfliktu na tle podziału majątku czy opieki nad niepełnoletnimi dziećmi pomoc fachowca nie będzie konieczna. Kiedy jednak zjawiają się jakieś problemy, adwokat okazuje się być jedynym rozwiązaniem.

Zobacz też – przyznanie władzy rodzicielskiej

adwokat

Autor: Sally T. Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Adwokat, który zajmuje się rozwodami to specjalista prawa rodzinnego. Musi on odznaczać się ogromną cierpliwością dlatego, że sprawy rozwodowe należą często do tych najbardziej emocjonujących. Emocje sięgają zenitu zwłaszcza wtedy, kiedy para, która się rozwodzi nie może dojść do zgody w kwestii opieki nad niepełnoletnimi dziećmi. Podobnie dzieje się także wówczas, gdy w grę wchodzi podzielenie sporego majątku. Generalnie im potężniejszy majątek, tym większe trudności w czasie jego podziału. Adwokat nie tylko reprezentuje strony w sądzie, ale też pomaga w zmodyfikowaniu określonych pism procesowych. Decydując się na wsparcie adwokata, trzeba wiedzieć, że nie jest to specjalista, którego działania są tanie. Im lepszy adwokat, tym rzecz jasna więcej trzeba zapłacić za jego pracę. W przypadku podzielenia opieki nad dziećmi czy podziału majątku inwestycja ta się jednak opłaca. Adwokat, który niekoniecznie zna się na swojej pracy może bowiem spowodować, że przeprowadzona przez niego sprawa okaże się negatywny koniec. Dlatego warto prawidłowo takie osoby dobierać. Można wspomóc się Internetem i sprawdzić opinie na temat wybranych adwokatów w sieci.

Więcej – https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/oceny.html