Tani druk

Zwrócenie podatku z Irlandii – czyli, jak ubiegać się o niego będąc ponownie w Polsce

Pracowałeś w Irlandii, lecz wróciłeś już do Polski? Rozmyślasz nad tym, co zrobić wraz z tamtejszym podatkiem – czy olać sprawę, czy też postarać się o jego zwrócenie? Otóż prawda wygląda w ten konkretny sposób, iż wspomniany podatek dość często może wynieść nawet i kilkaset Euro, z tego powodu za każdym razem warto postarać się o jego „powrót” do naszych własnych kieszeni.

błąd

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jednak się o niego ubiegać? Co do tego potrzebujemy? Czy jest ktoś, kto ma możliwość nam dopomóc w takiego typu sytuacji? No cóż po dowiadujesz się tego wszystkiego, jeśli dobrze po odczytujesz nasz obecny felieton!

Wbrew pozorom, walczenie o zwrot podatku z Irlandii, nie jest zmuszone być niełatwe, czy zbyt pokomplikowane. Jak każdziutki pracujący – nie ważne czy to wewnątrz Polski, czy konkretnie na terenie Irlandii – płacimy podatki, wewnątrz których to w pewnym momencie najbardziej często pojawiają się nadwyżki, które to potem mamy możliwość pozyskać z powrotem. Jak już zostało wspomniane, na obszarze Irlandii dość często tego typu nadwyżki sięgają nawet i kilkuset Euro, poprzez co ubieganie się o ich zwrócenie jest jak najmocniej uzasadnione, zwłaszcza dla naszych kieszonek. Jak jednakże to zrobić, gdy się nie pomieszkuje na stałe w owym Państwie? No cóż to nic łatwiejszego! Jeżeli wróciłeś do Polski, bez problemu znajdziesz wewnątrz sieci firmy, które zajmują się tego typu zadaniami oraz pomagają odzyskać należną naszym osobom nadwyżkę płaconego poprzez nasze osoby podatku.

Aby sprawa poruszała się szybciej, dobrze jest posiadać dokumenty P45 lub P60, które wystawił naszym osobom pracodawca.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego artykułu na zbliżony temat – tam wyszukasz ważne wiadomości. Zatem idź do strony (https://www.workservice.pl/praca/kontroler-jakosci/radom/) i ciesz się nimi.

Jeżeli ich nie mamy, nie jest to ogromnym problemem, lecz calutka procedura zajmie trochę więcej czasu, albowiem wynajęta firma, będzie zmuszona je za nas ponownie pozyskać.